PAUTINA - телеком оператор

PAUTINA - телеком оператор

2024.07.23 років, дн.
досвіду та стабільності!

Тестуємо швидкість Інтернету

В Інтернеті з'явилося безліч сайтів, які пропонують протестувати швидкість (наприклад https://2ip.ua/ru/services/ip-service/speedtest або http://www.speedtest.net/, http://www.speedtest.in.ua/). До результатів таких тестів потрібно ставиться з розумінням того, що результат не завжди може збігатися з Вашою реальною швидкістю. Існують різні способи оцінки швидкості доступу до мережевих ресурсів, але одержувані дані не можна вважати повністю об'єктивними, оскільки на результати вимірювань впливає безліч факторів

Перерахуємо найпоширеніші з них:

1. На вашому комп'ютері під час тестування можуть виконуватися інші програми, які отримують або віддають мережевий трафік. Тому для отримання більш точних вимірювань необхідно закрити такі програми. В операційній системі Windows Ви можете контролювати навантаження мережевого каналу за допомогою “Диспетчера Завдань”, вкладка “Мережа”.

2. Результат вимірювань може відрізнятися в різних інтернет-браузерах через особливості їхньої програмної реалізації.

3. Швидкість з'єднання можуть сильно спотворювати або повністю обмежувати програми антивірусного контролю та мережеві екрани. Для чистоти вимірювань необхідно налаштувати такі програми для роботи з тестовими мережевими ресурсами.

4. Якщо у вашій квартирі організована локальна мережа, то на тестування можуть впливати інші пристрої, включені у внутрішню мережу. Під час вимірювань можна відключити зайве обладнання від мережі.

5. Ваш комп'ютер може бути підключений в інтернет через маршрутизатор, який може обмежувати швидкість через спеціальні налаштування або через неможливість пропустити через себе великий трафік.

6. Ваш комп'ютер може бути заражений вірусом, який створює мережеву активність і впливає на результати вимірювань. Необхідно перевірити комп'ютер на наявність шкідливих програм.

7. Результат тестування сильно залежить від загальної продуктивності вашого комп'ютера.

8. Мережевий ресурс, до якого ви намагаєтеся виміряти швидкість може бути в даний момент часу перевантажений або тимчасово зупинений. Можна спробувати повторити вимірювання в інший час.

9. Канал зв'язку до тестових ресурсів, може бути в даний момент часу перевантажений. Можна спробувати повторити вимірювання в інший час.

10. При вимірюванні швидкості через вищеописані сервіси, варто розуміти, що результат буде виданий для однієї поточної сесії. Таких сесій може бути декілька одночасно. Тобто результат однієї сесії не обов'язково є швидкістю, яку надає провадеров послуг. Якщо організувати кілька сесій, то сумарний результат і покаже швидкість провайдера. Приклад: відкрийте кілька нових сторінок, запустіть закачування файлів одночасно на всіх сторінках і підсумуйте результат фактичної швидкості закачування.

11. Прочитайте також цікавий матеріал - "Як правильно налаштувати Wi-Fi" и "Чому вдома повільний інтернет по WI-Fi"

12. Не бажано використовувати сервіси для тестування швидкості, які використовують флеш, як http://speedtest.net. Це навантажує компьютер і результати можуть бути не достовірними. Для одержання достовірних результатів, радимо використовувати новітній сервіс, що працює за допомогою html5: pautina.beta.speedtest.net

Рекомендації для тестування швидкості

Перед початком тестування швидкості обов'язково ПІДТРИМУЙТЕСЬ НАСТУПНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ:

1. Не вимірюйте швидкість через wi-fi з'єднання.

2. Увімкніть ваш ПК напряму в мережу провайдера, без проміжних роутерів.

3. Вимкніть усі зайві програми на вашому ПК.


Ми рекомендуємо проводити тестування з використанням завантаження інформації за технологією БітТоррент (Torrent), завантажуючи з цих сайтів (роздачі з великою кількістю пірів) можна бачити реальну швидкість провайдера.   Для проведення тестування необхідно встановити на комп'ютер спеціальну програму для завантаження файлів – Торрент-клієнт. Технологія передачі даних БітТоррент (від англ. bit torrent – “бітовий потік”) працює таким чином: спочатку ваш комп'ютер з'єднується зі спеціальним сервером, який повідомляє адреси інших комп'ютерів у мережі, звідки може бути викачаний файл, що Вам потрібен. Далі завантаження частин цього файлу починається одночасно з усіх джерел, що дозволяє досягти максимальної швидкості отримання інформації з мережі.

Рекомендуємо завантажити програму Торрент-клієнт www.utorrent.com.

Рекомендовані сайти звідки скачати (бажано скачувати саме легальний контент) великі обсяги даних для тестування швидкості: https://tracker.0day.kiev.ua

 

Некоректний ввод...
Невірний захісний код...